Izolacja dachu
Just another WordPress site

Ze swiata architektury – Ujednolicenie LA: Propozycja radykalnej urbanizacji / Mikey Nitro

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Mikey Nitro Mikey Nitro podzielił się z nami swoją propozycją dotyczącą parku dla ludzi w finansowej dzielnicy Los Angeles; radykalna interwencja miejska, która kwestionuje naszą publiczną sferę.
Zmienia on nasze humanistyczne i demokratyczne ideały; obudzić i pomścić nasz zakurzony naród.
oparł programy tej interwencji na istocie Los Angeles: City of Entertainment, City of Hybridity (Culture), City of Agriculture (Opportunity).
Każdy program jest porowaty i można go dostosowywać w różnych porach dnia.
Ponieważ centrum LA staje się nowym trendem rezydencji, ten park zapewni miejscowym miejsce do ćwiczeń, spacerów z psami, piknik, miejsce do nocnego życia w teatrze i ogród społeczny.
Więcej zdjęć i opis Nitro po przerwie.
W latach 60.
XX wieku radykalne grupy architektoniczne, takie jak Superstudio i Archigram, twierdziły, że nowoczesna architektura ignoruje wpływ społeczny i nasze podstawowe potrzeby.
Zbuntowali się, twierdząc, że ich społeczeństwo zostało obezwładnione wartościami kapitalistycznymi.
Dzisiaj architektura korporacyjna jest tak monumentalna i potężna jak nigdy dotąd.
Nasza obsesja na punkcie konsumpcji, zysku i chciwości obrabowała i zdewaluowała nasze prawa humanitarne.
To zagubiło nasze główne priorytety.
żyć.
Dzięki uprzejmości Mikey Nitro chciałem również rozważyć obecnych pracowników w okolicy i zapewnić im więcej opcji jedzenia w cieniu, na słońcu lub pikniku w trawie.
Miasto Hybridity zapewni rynek w południe, aby zapewnić ludziom zdrowszą i bardziej kulturową różnorodność żywności; głównie żniwa z ogrodu w Mieście Rolnictwa.
City of Entertainment zapewni zewnętrzny teatr, w którym Angelino s może zorganizować piknik i obejmie teatralną esencję LA.
Stworzyłem również graficzne plakaty do zaklęcia.
UNIFY LA.
że jestem zaklejony wokół Los Angeles, aby pomóc promować moje przesłanie i pracę.
Dzięki uprzejmości Mikey Nitro Values: musimy zastanowić się i przemyśleć nasze wartości lub priorytety, nasze szczęście.
Czy wartości materialistyczne są ważne.
Dziedzina publiczna: musimy kwestionować naszą przestrzeń publiczną.
Czy to naprawdę nasza przestrzeń.
Czy możemy mieć głos.
Czy nasz głos i działania mogą zmienić.
Śmierć projektu: jako projektanci, musimy ponownie rozważyć nasz cel projektowania.
Natalini z Superstudios napisał, że jeśli projekt jest tylko zachęta do konsumpcji, to musimy odrzucić projekt; jeśli architektura jest jedynie kodyfikacją burżuazyjnego modelu własności i społeczeństwa, to musimy odrzucić architekturę; jeśli architektura i urbanistyka to tylko formalizacja obecnych niesprawiedliwych podziałów społecznych, to musimy odrzucić urbanistykę i jej miasta, dopóki wszystkie działania projektowe nie będą ukierunkowane na zaspokojenie podstawowych potrzeb.
Do tego czasu projekt musi zniknąć.
Możemy żyć bez architektury …
Dzięki uprzejmości Mikey Nitro Śmierć architektury: Kiedy budynek zostanie zbudowany i zaprojektowany, automatycznie ustawia swój pogrzeb.
Budynki są projektowane z monumentalną intencją.
Musimy zaprojektować bardziej humanistyczne i porowate; tworzenie struktur przystosowujących się do przyszłego rozwoju i zmian kulturowych Kulturowe powstanie: Zawsze rozważaj i obejmuj swoją lokalizację: jej kulturę, jej politykę, duszę.
Musimy wziąć pod uwagę wpływ, jaki architektura będzie miała na miasto i jego wpływ społeczny.
Dzięki uprzejmości Mikey Nitro Wiele teorii i badań zostało włożonych w ten projekt i chciałbym wręczyć zasługi za inspirację: Mike Davis, Michael Sorkins, Jane Jacobs, Reyner Banham, Richard Sennett, Superstudios, Occupy LA, James Meraz, Ali Modarres.
Dzięki uprzejmości Mikey Nitro Projekt i opis projektu Napisane przez: Mikey Nitro Lokalizacja: Los Angeles, California, United States Data: Lato 2012
[patrz też: lakier do betonu, ile kosztuje malowanie ścian, asmen zator ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: asmen zator ile kosztuje malowanie ścian lakier do betonu