Izolacja dachu
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : U House / Jorge Graca Costa

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

FG + SG Architekci: Jorge Graca Costa Lokalizacja: Ericeira, Portugalia Obszar projektu: 300,0 m2 Fotografie: FG + SG.
Fernando Guerra, Sergio Guerra + 22 Współpraca: Rui Rodrigues, Rafaella Gradvohl Obszar serwisu: 5000 Dom U znajdujący się w Ericeirze, World Surfing Reserve, został zaprojektowany dla José Gregório trzykrotnego mistrza surfingu w kraju i znanego big wave a, jego żony i dwie córki.
Ten dom o powierzchni 300 metrów kwadratowych zajmuje duży teren, otoczony gęstą siatką drzew, na wzgórzu z widokiem na zatokę Saint Lorenzo.
Nasze wspólne zainteresowanie zrównoważonym rozwojem nie powstrzymało nas od pełnego zaangażowania w nowoczesne wzornictwo.
Celem było uniknięcie zielonych deklaracji, pozwalających osiągnąć ascetykę i ekscytujące rozwiązania architektoniczne, zamiast zaprojektować budynek w pełni kontrolowany przez zbędne ekologiczne technologie i jedynie agregujący surowce.
Projekt domu wynika z nieuchronności ochrony dominujących wiatrów.
W lecie dominuje północny wiatr i burzliwy południowy wiatr dominujący zimą, niosący deszcz z morza.
Dlatego główną ideą był projekt oparty na reinterpretacji śródziemnomorskich domów patio w stylu antycznym, tworząc patio na płaskowyżu z dwoma długimi ramionami połączonymi trzecim ciałem, nigdy nie ignorując bajecznych widoków na zachód, nawet w przestrzeniach wewnętrznych.
Duże przeszklenia zapewniają naturalne światło, a wysoka wydajność zapewnia kontrolę temperatury.
Ekologiczne wykończenia wnętrz i dzieła sztuki wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu odbywają się w widocznych miejscach w domu.
.
FG + SG Liczne zrównoważone funkcje obejmują: korek ma główny materiał izolacyjny, pasywną konstrukcję (naturalne ogrzewanie i chłodzenie), ogrzewanie podłogowe i wodne za pomocą paneli słonecznych wspomaganych ogrzewaniem biomasowym, mikroklimatowe środowisko tworzone przez patio i basen (woda basenowa bez obróbka chemiczna) i zbierania wody deszczowej (zebrane w uprzednio istniejącej studni) do proponowania nawadniania.
.
FG + SG Sukces domu w harmonizowaniu projektu, funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju jest zwiększony dzięki jego żywotności, wyjątkowemu komfortowi i znacznym oszczędnościom w zużyciu wody i energii.
Jego skromny rozmiar i staranna konstrukcja to świadectwo równowagi sukcesu architektury z normatywnym wzornictwem.
.
Plan FG + SG 01
[hasła pokrewne: drzwi platinum design, fasolki wszystkich smaków allegro, ile kosztuje malowanie ścian ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: drzwi platinum design fasolki wszystkich smaków allegro ile kosztuje malowanie ścian